<

Podsumowanie Sezonu Lublin 2016

20 Maj 2016

Za nami piąta edycja Sezonu Lublin. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia oficjalnie podsumowali tegoroczną imprezę podczas spotkania, które odbyło się 16 maja br. w Trybunale Koronnym na Starym Mieście.

Sezon Lublin 2016 trwał od 23 kwietnia do 3 maja 2016 r., a bogaty program wydarzenia zapewniał udział blisko w 290 imprezach organizowanych wspólnie z 34 partnerami programowymi.

Dużą popularnością cieszyły się spływy kajakowe, wycieczki piesze, rowerowe oraz biegowe. Dla miłośników motoryzacji nie lada atrakcją okazał się zabytkowy trolejbus ZIU-tek czy autobus Gutek, a nawet elektryczny busik. Dociekliwi i wytrwali zawodnicy preferowali gry miejskie, imprezy na orientację i zyskujący wielu amatorów questing. Natomiast miłośnicy sztuki czy historii mieli okazję uczestniczyć w wykładach, zwiedzać zabytki oraz muzealne ekspozycje i wystawy. Nie zabrakło również imprez dla dzieci i młodzieży, stąd w programie niezwykłe lubelskie legendy, opowieści na dobranoc, a także intrygujące zagadki, ciekawe zabawy i warsztaty artystyczne. Smakosze kuchni lubelskiej i wielokulturowej mogli rozwinąć swoje talenty i pasje podczas warsztatów kulinarnych i degustacji oraz questu „Krakowskie Przedmieście ze smakiem”.

Podczas poniedziałkowego spotkania przedstawiono zwycięzców konkursu fotograficznego Foto Sezon Lublin 2016, który w tym roku miał na celu pokazanie „Lublina, jakiego nie znamy…”. Organizatorem konkursu jest Miasto Lublin oraz Lubelska Szkoła Fotografii. Najlepsze prace konkursowe można podziwiać na ekspozycji przed przed Ratuszem Miejskim na pl. Władysława Łokietka aż do 31 maja br. Gorąco zachęcamy wszystkich do zatrzymania się przy wystawie, choćby na krótką chwilę, aby spróbować odnaleźć i zachować w pamięci na dłużej wyjątkową scenerię i atmosferę Lublina. Jury Konkursu Foto Sezon Lublin 2016 obradowało w składzie Anna Marcinek, Jakub Jeremicz, Karol Zienkiewicz i Piotr Zugaj.

Laureatami konkursu fotograficznego Foto Sezon Lublin zostali:

Zbigniew Wójcik - I nagroda za zdjęcie pt. „Rower”

Zbigniew Wójcik - II nagroda za zdjęcie pt. „Meeting of styles Lublin”

Emilia Pluta - III nagroda a zdjęcie pt. „Nie całkiem święte”