<

Poznaj Lublin na rowerze

7 Kwiecień 2017

Zapraszamy na zwiedzanie miasta w nieco szybszym tempie. W tym roku przygotowaliśmy wycieczki rowerowe, spływy kajakowe oraz biegi po prawdziwym Lublinie.

 

Rower

PTTK przygotowało trasę "Dworki dawnego Lublina" pokazującą dworki oraz rezydencje rodów magnackich i ziemiańskich osiedlających się dawnej wokół miasta (7.05). Inną propozycją jest "Przemysłowy Lublin" czyli wycieczka ukazująca dawne fabryki i zakłady przemysłowe Lublina na Kośminku, Bronowicach czy Piaskach (6.05).
Stowarzyszenie Rowerowy Lublin przygotowało grę miejską "Wehikuł czasu – czyli rowerem przez 700 lat Lublina". Uczestnicy poruszając się wyłącznie na rowerach będą wykonywać szereg zadań podczas których sprawdzą swoją znajomość historii i typografii Lublina. Na zakończenie będzie można podzielić się swoimi wrażeniami na wspólnym ognisku (6.05).

Kajaki

Największa w rejonie wypożyczalnia kajaki.lublin.pl przygotowała 3 propozycje (w sumie osiem spływów kajakowych): 2 godzinny spływ z Prawiednik dla rodzin z dziećmi zakończony wspólnym grillowaniem (6.05, 7.05), spływ Bystrzycą dla tych którzy chcieliby zwiedzić Lublin z perspektywy rzeki (30.04, 2.05) oraz regaty kajakowe dla pragnących rywalizacji i wspaniałej zabawy (28.04, 1.05, 5.05).
Swoją ofertę dla kajakarzy ma także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapraszamy na Eko – spływ czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym (29.04). Każdy z kajakarzy dostanie poza kajakiem worek na śmieci. Dla rodzin MOSiR przygotował spływ z Prawiednik przez Zalew Zemborzycki (3.05).

Biegi

Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe przygotowało bieg 700-lecia po prawdziwym Lublinie z udziałem biegających przewodników, którzy oprowadzą zarówno po zabytkach, jak i miejscach mniej znanych podczas tradycyjnego pieszego zwiedzania. Poznamy historie i ciekawostki dotyczące zarówno centrum jak i peryferii miasta (28.04, 4.05).

Ostatnią propozycją dla aktywnych jest Marsz na orientację przygotowany przez Sławomira Tomasza Juraszewskiego gdzie drużyny rodziców z dziećmi będą miały do przejścia dystans 3-5 km w Starym Gaju (1.05, 7.05).