<

A może zwiedzanie?

9 Kwiecień 2017

Dzisiaj przedstawiamy miejsca, które otwierają swoje drzwi dla zwiedzających.

 

 

Zachęcamy do zwiedzania Piwnicy pod Fortuną (29 kwietnia, 1,3,5 maja), która w sposób ciekawy i nowoczesny ukazuje przeszłość Lublina a także Muzeum Wsi Lubelskiej (28 kwietnia - 7 maja), w którym przewodnik zapozna zwiedzających z najciekawszymi ekspozycjami lubelskiego skansenu. Swoje drzwi dla gości otwiera także Metropolitarne Seminarium Duchowne (7 maja), które jest przepełnione zabytkami a jego wnętrze jest świadectwem pięknej historii.

Muzeum Lubelskie oprowadzi zainteresowanych po wystawie „Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych” (29 kwietnia), a Dworek Wincentego Pola (28 kwietnia) podczas zwiedzania i warsztatów pozwoli uczestnikom lepiej poznać jednego z najbardziej znanych Lublinian.

Zwiedzam na LUZie (28 kwietnia) będzie wizytą w strefie zastrzeżonej (airside) Portu Lotniczego Lublin, która pozwoli zapoznać się z pracą służb oraz prowadzonych operacji.

Teatr NN zaprasza do Lubelskiej Trasy Podziemnej (28 kwietnia, 2,4,5 maja) czyli 300 metrowej atrakcji turystycznej biegnącej pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta oraz Izby drukarstwa (28 kwietnia, 4,5,6 maja), w której poznamy tajniki drukarstwa tradycyjnego.

PTTK przygotowało zwiedzanie Urzędu Pocztowego (5 maja). „Poczta lubelska na przestrzeni 7 wieków”, które będzie opowieścią o posłańcach, poczcie królewskiej, klasztornej i wojskowej, pierwszych dyliżansach, skrzynkach, stemplach i znaczkach pocztowych.

„Perła lubelskiego przemysłu” (28 kwietnia, 4 maja) to zwiedzanie podziemi lubelskiego browaru połączone z degustacją różnego rodzaju piw oraz dobranych do nich potraw.

PTTK zaprasza na spacer do Kościoła pw. św. Eliasza Proroka (29 kwietnia), który jest przykładem barokowego kościoła z grupy centralno-podłużnych. Dużą wartością obiektu jest jego rzeźbiarski wystrój. Krajka zabierze nas na zwiedzanie kościoła pw. Nawrócenia św. Pawła (4,5 maja), który stanowi jeden z najpiękniejszych przykładów lubelskiego renesansu.

Na zwiedzanie miasta zaprasza biuro Atlas Travel, które przygotowało 10 tras busami elektrycznymi (4-6 maja): Sródmieście, Lublin Wielokulturowy, Najstarsze lubelskie pomniki – do 1918r., Place Lublina, Lubelskie dzieła sławnych architektów, W klasztornym labiryncie – Wędrujące zakony, Lubelski renesans i barok, Pałace Lublina i ich właściciele, Panorama Lublina z doliny Bystrzycy oraz trasa dla dzieci.