<

Zagadkowy Lublin

11 Kwiecień 2017

Zapraszamy na zwiedzanie wymagające aktywności, interakcji z przestrzenią miasta, rozwiązywania zagadek oraz wykonywania zadań. Przydadzą się detektywistyczne umiejętności, spostrzegawczość, odwaga i odrobina sprytu.

 

LROT przygotował "Quest Lublin 700" (28 kwietnia – 7 maja) dzięki któremu można zagłębić się w magiczne zaułki Starego Miasta oraz grę "Lubelskie zagadki z audioguidem" (28 kwietnia – 7 maja) w której uczestnicy wypożyczają audioprzewodniki i z kartą pytań odkrywają miasto.

Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało dwie propozycje:

  • "Spacer quizowy po zabytkach życia codziennego w Lublinie" (4 i 7 maja) w którym uczestnicy mając bezpośredni kontakt z eksponatami znajdującymi się w zbiorach muzeum będą zgadywać ich nazwy, funkcje oraz rozpoznawać je po dźwięku czy dotyku.
  • "Budujemy Lublin" (28 kwietnia, 5 maja) – grę miejską w której dzieci i młodzież będą odkrywać i poznawać zmieniające się w czasie materiały budowlane, wyposażenie mieszkań, ubrania oraz pożywienie.

PTTK zaprasza na gry miejskie dla dorosłych i dzieci:

  • "Muzyczny Ogród Saski" (1 i 7 maja) - gra pozwoli uczestnikom poznać tajemnice parku, który w roku 2017 obchodzi swoje 180-lecie.
  • "Zdobądź koronę królewską Zygmunta Augusta" (1 i 7 maja) gra w której uczestnicy jako orszak królewski otrzymują w wyznaczonych miejscach zadania do wykonania.
  • "Symbole Lublina" (29 kwietnia, 6 maja) gra dla uczniów szkół podstawowych podczas której spotkają się oni z lubelskim hejnalistą oraz spróbują regionalnego ciastka "lubelski rożek".

Grę dla dzieci przygotował także LLOT. "Paziowie Królów Polskich związanych z Lublinem" (28 kwietnia) to zabawa w której po uroczystym pasowaniu na pazia dzieci będą podążać śladami starej mapy i wykonywać zadania związane z historią i lubelskimi legendami. Inną propozycją LLOTu jest „Zdjęcie historii” (28 i 29 kwietnia) czyli podróż w czasie: Stare Miasto – dawne dzieje, Majdanek – czas wojny, Centrum Spotkania Kultur – nowoczesność. W każdym z miejsc na uczestników będą czekać quizy i gry planszowe prowadzone przez animatorów.

„Odkryj Lublin z mapą” (29 kwietnia i 6 maja) to propozycja przygotowana przez specjalistę od turystyki aktywnej czyli Sławomira Tadeusza Juraszewskiego. W czasie zabawy uczestnicy dotrą do przeróżnych zakątków miasta, w których będą na nich czekać pytania i zagadki. Do wyboru jest aż 6 różnych tras.

A może escape room? Archiwum kryminalne (28 kwietnia - 7 maja) zaprasza graczy do Lublina roku 1936. Wszystkie pokoje zagadek połączone są z fabułą powstałą we współpracy z Marcinem Wrońskim. Gracze wcielają się w detektywów, którzy pomagają w śledztwie funkcjonariuszom Policji Państwowej.