<

Sezon Lublin na dzieci

13 Kwiecień 2017

Rodziny jak co roku zapraszamy na spływy kajakowe oraz marsz na orientację. Dla lubiących zagadki mamy gry i quizy, przy których świetnie będą się bawić nie tylko dzieci ale i dorośli. To jednak nie wszystko! Dla młodych turystów przygotowaliśmy jeszcze wycieczki.


Dwie nawiązują do lubianych przez dzieci lubelskich legend:

  • „Szlakiem legend lubelskich” (29,30 kwietnia, 6,7 maja) przygotowaną przez LROT, której towarzyszyć będzie przewodnik i lubelski koziołek.
  • wieczorny spacer „Lubelskie legendy na dobranoc dla dzieci” (29 kwietnia i 2 maja), przygotowany przez LUBLublin, a który poprowadzi autorka książki „Legendy Lublina dla dzieci”.

Dodatkowo LUBLublin zaprasza dzieci na wycieczkę „Podróże w czasie. Rok 1317 i XIV wiek w Lublinie” (2 i 7 maja), która pozwoli zgłębić życie i zwyczaje ówczesnych mieszkańców miasta oraz „Podróż w czasie. Lublin Jagielloński” (29 kwietnia i 6 maja) gdzie dzieci poznają nie tylko lubelskie jarmarki czy szkoły, ale dowiedzą się jaki ważny dokument został podpisany w tym okresie.

Na zwiedzanie Lublina busem elektrycznym zaprasza biuro Atlas Travel (6 maja) a młodych smakoszy na pewno spotkamy na warsztatach kulinarnych „700 lat lubelskiej kuchni” (29,30 kwietnia, 1,3 maja) przygotowanych przez biuro Krajka.

Ostatnią propozycją jest „Labirynt Miasta” (6 maja) podczas którego dzieci odwiedzą wystawę „Zamknij oczy!”, wezmą udział w warsztatach i grze miejskiej. To wszystko czeka w Galerii Labirynt.

Dla rodziców i opiekunów z malutkimi dziećmi (szczególnie z niemowlętami) przygotowaliśmy wycieczkę po Starym Mieście. Baby Tour (30 kwietnia, 7 maja) to spokojny spacer, przygotowany wprawdzie dla dorosłych uczestników, ale tempem dostosowany do rodziców niosących swoje maluszki w chuście czy też pchających wózki. Jeśli w wycieczce będzie uczestniczyło także rodzeństwo najmłodszych, opowiemy historie również dla nich.