<

Sezon na Lublin

10 Kwiecień 2015

Ponad 200 bezpłatnych wydarzeń w ciągu 10 dni w ramach 69 propozycji tematycznych czeka na mieszkańców Lublina i turystów. 24 kwietnia rozpoczyna się kolejny "Sezon Lublin" - cykl imprez inagurujących okres turystyczny w naszym mieście. Zapisy będą prowadzone za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu lub bezpośrednio w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Tegoroczny "Sezon Lublin" to 10 dni zwiedzania miasta, w czasie których do wyboru będzie 69 propozycji tematycznych. Ponad 6 tysięcy osób będzie mogło uczestniczyć w 218 różnorodnych wycieczkach po naszym mieście. "Sezon Lublin" startuje 24 kwietnia i potrwa do 3 maja. Na każdy dzień zaplanowanych jest od kilku do kilkunastu atrakcji. Pełna lista wydarzeń i wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu. Zapisy na wydarzenia prowadzone będą od piątku - 17 kwietnia, za pośrednictwem strony internetowej i bezpośrednio w biurze obsługi "Sezonu Lublin", które mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1.

- Chcielibyśmy zainaugurować sezon turystyczny w Lublinie zachęcając mieszkańców i turystów by poznali ciekawą stronę naszego miasta. Już po raz czwarty wspólnie z 30 lokalnymi partnerami przygotowaliśmy cykl wydarzeń, które przybliżą mniej znane, ale wyjątkowe zakątki Lublina. Koncepcja programu została stworzona w oparciu o uchwaloną Strategię Rozwoju Turystyki Miasta Lublin do 2025 roku. Przed nami sezon pełen niezwykłych wydarzeń kulturalnych m.in. Noc Kultury, Carnaval Sztuk-Mistrzów, Jarmark Jagielloński, Festiwal Smaku ale także nowy produkt - Lublin Sportival, który mam nadzieję na stałe wpisze się na stałe w przestrzeń naszego miasta - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nowością tej edycji "Sezonu Lublin" jest pokazanie miasta z perspektywy smaku, czyli możliwość udziału w warsztatach lubelskiej kuchni tradycyjnej. Możliwe będzie nie tylko poznanie kultury kulinarnej naszego regionu, ale także kuchni mniejszości narodowych obecnych w naszym mieście, np. Ormian czy Tatarów. Po raz pierwszy w tym roku, mieszkańcom i turystom, zaprezentowany zostanie Lublin filmowy, który będzie można odkryć dzięki spacerom szlakiem dzieł polskiej kinematografii.

W tegoroczną edycję zaangażowane są wszystkie oddziały Muzeum Lubelskiego. Wśród atrakcji znajduje się m.in. wystawa starej fotografii w Muzeum Historii Miasta, która przybliży obraz dawnego Lublina oraz skierowana specjalnie dla najmłodszych uczestników "Sezonu Lublin" lekcja tajników pracy muzealnika w Dworku Wincentego Pola. Jak co roku "Sezon Lublin" to także spacery szlakiem Komisarza Maciejewskiego z książek Marcina Wrońskiego, szlakiem legend lubelskich, zwiedzanie Portu Lotniczego Lublin, Piwnicy pod Fortuną, Dom Słów, Muzeum Wsi Lubelskiej czy Metropolitalnego Seminarium Duchownego. To również gry miejskie, wycieczki biegowe, rowerowe, spływy kajakowe lub zwiedzanie miasta. W ramach "Sezonu Lublin" organizowany jest również konkurs fotograficzny Foto Sezon 2015, w którym może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia, który w czasie trwania akcji zrobi zdjęcia ukazujące unikatowy i malowniczy charakter Lublina.

Biuro obsługi "Sezonu Lublin" mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej, tel. 667 685 141, 667 685 134.

Pod podanymi numerami telefonów udzielane są wyłącznie informacje o Sezonie Lublin 2015, nie ma możliwości dokonania zapisów na wybrane wydarzenia

Uwaga: zapisy na imprezy prowadzone będą od 17 kwietnia wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej i bezpośrednio w biurze obsługi "Sezonu Lublin".

Wydarzenia adresowane są wyłącznie do osób indywidualnych, nie będą przyjmowane rezerwacje dla grup zorganizowanych.