<

Warsztaty podczas Sezonu Lublin

10 Kwiecień 2018

W ramach Sezonu Lublin zapraszamy na kolejną kategorię wydarzeń. Dziś przedstawiamy warsztaty!

Fundacja Szpilka oferuje w tym roku Lubelskie warsztaty sitodruku inspirowane wolnością, podczas których każdy uczestnik samodzielnie wydrukuje motywy retro Lublina! Drugą propozycją jest wykorzystanie techniki szablonu, dzięki której uczestnicy wykonają Plakaty w stylistyce dwudziestolecia międzywojennego, promujące Lublin i hasło „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność” (27, 28, 29 kwietnia oraz 1 maja).

Galeria Labirynt składa w tym roku propozycję rodzinnych warsztatów edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami, czyli Ćwiczenia z wolności. Podczas zajęć sensorycznych dzieci wraz z opiekunami będą mogły spróbować samodzielnie wykonać materiały i narzędzia artystyczne, które są oparte na nietypowych metodach twórczych (28 kwietnia).

Wśród warsztatów znalazły się także propozycje kulinarne, m.in Krajka Biuro Turystyki Kulturowej S.C. M. Mazur-Ciseł, E. Burek proponują ofertę - skierowaną do dzieci - udziału w warsztatach Lublin ze smakiem. Smaki naszych pradziadków. Udział pozwoli przybliżyć dzieciom lubelskie dania tradycyjne oraz opowiedzieć o kuchni lokalnej, szczególną uwagę poświęcając na na smakach Lublina z okresu międzywojnia (28, 29 kwietnia oraz 5,6 maja).

Czy są osoby, które zastanawiają nad smakami jedzenia w międzywojennym Lublinie? Lublin ze smakiem. Cebularze bajgle, makagigi... to warsztaty kulinarne skierowane do dorosłych mieszkańców miasta, podczas trwania których podjęta zostanie próba odtworzenia dawnych smaków! (27, 30 kwietnia oraz 2,5 maja)

Dzieci poznają historię Lublina, to warsztaty rodzinne dla najmłodszych mieszkańców Lublina. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza do spaceru po miejscach znanych oraz mniej uczęszczanych podwórkach i zaułkach. Stare Miasto stanie się obszarem gry i opowieści o miejscach ludziach i doświadczeniach (28, 29 kwietnia).

Kto z nas nigdy nie próbował Lubelskiego Cebularza? Jednak czy wiecie jak powstawał? To postara się odtworzyć Regionalne Muzeum Cebularza. Pomiędzy opowieściami uczestnicy warsztatów zapraszani będą do aktywnego udziału w powstawaniu cebularzy, a każdy pokaz zakończy się degustacją ciepłych cebularzy lubelskich (od 27 kwietnia do 6 maja).

Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza na cykl warsztatów o nazwie KUL jako równolatek Niepodległej.

Podczas pierwszego wydarzenia - Epoka dwudziestolecia międzywojennego odbędzie się spotkanie tematyczne i warsztaty decoupage, podczas których wyświetlana będzie tematyczna prezentacja multimedialna o KUL-u w okresie dwudziestolecia międzywojennego, prezentowane będą zbiory oryginalnych i przedwojennych wyrobów a na sam koniec uczestnicy samodzielnie wykonają prace w technice decoupage (28 kwietnia, 1 maja).

Drugie spotkanie, Z archiwum Uniwersytetu, poświęcone jest warsztatom kaligrafii. Na zajęciach przedstawiona będzie multimedialna prezentacja dotycząca kaligrafii, następnie uczestnicy zajęć poznają techniki odczytywania archiwów a na koniec, sami podejmą się samodzielnego pisania kaligraficznego (27, 30 kwietnia oraz 2 maja).

Ostatnim już z cyklu warsztatem jest prelekcja i warsztaty budowania makiet, Historyczne przestrzenie KUL. Jest to wspaniała okazja do zaprezentowania i omowienia historii dawnych budynków Uniwersytetu. Warsztaty są skierowanie szczególnie do młodzieży szkolnej, która zamierza podjąć studia na kierunkach artystycznych, historii sztuki, historii, architekturze lub architekturze krajobrazu (5, 6 maja).