<

Aktywny Sezon Lublin

12 Kwiecień 2018

W ramach Sezonu Lublin zapraszamy także na wydarzenia wymagające wysiłku fizycznego!

W tym roku Wypożyczalnia sprzętu wodnego – KAJAKI.lublin.pl Radosław Dziurda oferuje Sto kajaków na stulecie odzyskania niepodległości. Spływ przez Lublin. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy lubią spędzać aktywnie czas (28, 29 kwietnia oraz 1, 5, 6 maja).

Następną propozycją jest Spływ rodzinny z Prawiednik, na tę imprezę zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Trasa Prawiednik zalecana jest dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z kajakami (29 kwietnia oraz 6 maja).

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. z o.o zaprasza na dwa spływy kajakowe. Eko Spływ jest to propozycja idealna dla osób, które lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, działając na rzecz środowiska naturalnego (28 kwietnia). Rodzinny Spływ Kajakowy to malownicza trasa i niezbędna dawka emocji, które dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń (5 maja).

Na wycieczkę rowerową Lublin 1918 – świadkowie tamtych dni zaprasza Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”. Uczestnicy, przemieszczając się wy­łącznie na rowerach, będą wykonywać szereg zadań. Podczas konkurencji będzie można sprawdzić swoją znajomość historii Lublina, jego topografii, a także wziąć udział w konkurencjach niespodziankach (1 maja).

Towarzystwo dla Natury i Człowieka organizuje imprezę Masa Krytyczna śladami 1918 roku w Lublinie, czyli wycieczkę rowerową odbywającą się w ramach Lu­belskiej Masy Krytycznej i nawiązującej do wydarzeń z przełomu października/listopada 1918 r. w Lublinie. W trakcie przystanków na trasie miesz­kańcy Lublina poznają miejsca, ludzi i historie związa­ne z tamtymi wydarzeniami (27 kwietnia).

Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe zaprasza na imprezę biegową VII bieg po prawdziwym Lublinie 1918–2018. Jest to pomysł na zwiedzanie miasta w biegu, z udziałem biegających przewodników. Zwiedzanie koncentruje się zarówno na zabytkach, jak i na miejscach, do których nie dociera się podczas typowego pieszego zwiedzania. Uczestnicy poznają historie, anegdoty i ciekawostki dotyczące nie tylko centrum miasta, ale i peryferii. Będzie można posłuchać opowieści o tym, co jest widać obecnie, oraz o tym, co znajdowało się w mi­janych miejscach w przeszłości. Tematem przewodnim biegu będzie 100-lecie odzyskania niepodległości (6 maja).