<

SEZON LUBLIN 2016

Sezon Lublin 2016 trwał od 24 kwietnia do 3 maja 2016 r., a bogaty program wydarzenia obejmował blisko 290 imprez organizowanych wspólnie z 34 partnerami programowymi. Cieszy nas, że przygotowane propozycje spotkały się z zainteresowaniem ze strony uczestników, o czym świadczą skierowane do nas słowa uznania:

"Witam. Chciałabym bardzo podziekować za wspaniałe atrakcje jakie były zapewnione w ramach akcji Sezon Lublin. Od początku istnienia korzystam z tej możliwości spędzenia majówki razem z moją rodziną. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to. Mozna lepiej poznać swoje miasto, trochę historii".

"Dziękuję za piękną wycieczkę szlakiem JANA PAWŁA 2. Szczególnie gorąco dziękuję Pani przewodnik za trzy  wspaniałe godziny".

"Bardzo serdecznie dziękuję za wycieczkę po Muzeum Wsi Lubelskiej. Bardzo gorąco dziękuję Panu, który był naszym przewodnikiem. Do skansenu chodzę dwa lub trzy razy w roku. Ale wycieczka z dobrym przewodnikiem to dodatkowa atrakcja, szczególnie jeżeli trafi się taki dobry jak ten Pan".

Dużą popularnością cieszyły się spływy kajakowe, wycieczki piesze, rowerowe oraz biegowe. Dla miłośników motoryzacji nie lada atrakcją okazał się zabytkowy trolejbus ZIU-tek czy autobus Gutek, a także elektryczny busik. Dociekliwi i wytrwali zawodnicy preferowali gry miejskie, imprezy na orientację i zyskujący wielu amatorów questing. Natomiast miłośnicy sztuki czy historii mieli okazję uczestniczyć w wykładach, zwiedzać zabytki oraz muzealne ekspozycje i wystawy. Tradycyjnie nie zabrakło chętnych do zwiedzania Portu Lotniczego Lublin i pokonywania Bystrzycy kajakiem. Specjalne wydarzenia zostały przygotowane dla najmłodszych uczestników Sezonu. W programie niezwykłe lubelskie legendy, opowieści na dobranoc, a także intrygujące zagadki, ciekawe zabawy i warsztaty artystyczne. Dzieci zwiedzały, odkrywały, tworzyły sztukę, podróżowały w czasie i biegały na orientację.

Nie zabrakło oczywiście nowości. Podczas spaceru herstorycznego zwiedzający mogli poznać biografie znanych i zapomnianych artystek, działaczek społecznych i pisarek. Wielu emocji dostarczyło uczestnikom samodzielnie prowadzone śledztwo w Archiwum Kryminalnym i zwiedzanie podziemi browaru. Staramy się aby Sezon był okazją do poznawania Lublina wszystkimi zmysłami dlatego smakosze kuchni lubelskiej i wielokulturowej mogli rozwinąć swoje talenty i pasje podczas warsztatów kulinarnych i degustacji oraz questu „Krakowskie Przedmieście ze smakiem”.

folder Sezonu Lublin 2016

Podczas spotkania podsumowującego Sezon przedstawiono zwycięzców konkursu fotograficznego Foto Sezon Lublin 2016, który w tym roku miał na celu pokazanie „Lublina, jakiego nie znamy…”. Organizatorem konkursu było Miasto Lublin oraz Lubelska Szkoła Fotografii. Najlepsze prace konkursowe znalazły się na ekspozycji przed Ratuszem na pl. Władysława Łokietka. Dzięki temu do końca maja przechodnie, zarówno mieszkańcy jak i turyści, mogli spróbować odnaleźć i zachować w pamięci na dłużej wyjątkową scenerię i atmosferę Lublina.

Laureatami konkursu fotograficznego Foto Sezon Lublin zostali:

Zbigniew Wójcik - I nagroda za zdjęcie pt. „Rower”

Zbigniew Wójcik - II nagroda za zdjęcie pt. „Meeting of styles Lublin”

Emilia Pluta - III nagroda a zdjęcie pt. „Nie całkiem święte”

Najlepsze zdjęcia wykonanych przez uczestników Sezonu Lublin można obejrzeć w galerii na stronie głównej Sezonu Lublin. Polecamy również fotograficzną Galerię Sezonu Lublin 2016.