Rezygnacja

28 kwietnia

 • Brak
  możliwości
  zapisu

  09:00 Lublin City-Tour. Szlak bohaterów II wojny światowej

  Więcej...

  Trasa poświęcona jest żołnierzom polskim – walczącym w obronie Lublina i na innych frontach II wojny światowej oraz ofiarom zbrodni niemieckich. Zaczyna się i kończy przy pomniku Obrońców Lublina w 1939 r., znajdującym się przy ul. Zana. Przy ul. Nadbystrzyckiej znajduje się pomnik rozstrzelanych na Rurach w 1940 r. 450 ofiar, a wśród nich byłego senatora RP Stefana Sowy (ps. Lelek) z córką. Przy zjeździe znajduje się rondo i pomnik Narodowych Sił Zbrojnych, walczących z niemieckim okupantem i represjonowanych przez władze stalinowskie. Na Czubach znajduje się kościół z krzyżem z papieskiego ołtarza, postawionego z okazji wizyty Jana Pawła II w Lublinie – 9 czerwca 1987 r. Nazwa ul. Armii Krajowej przypomina nam o żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego. Przed kościołem św. Franciszka stoi pomnik powstańców styczniowych oraz kopia pomnika żołnierzy polskich walczących na Monte Cassino w 1944 r.

  Miejsce zbiórki: ul. Zana, przystanek MPK, przy zjeździe z Alei Kraśnickiej

  Minimalny wiek uczestnika 10 lat.


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  10:00 Wideospacer „Architektura niepodległego państwa”

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  Podczas spotkania zostaną przedstawione najciekawsze przykłady lubelskiej architektury, wzniesionej po odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz wybrane powojenne projekty i realizacje wybitnych architektów: Tadeusza Witkowskiego, Czesława Gawdzika, Oskara Hansena i Stanisława Fijałkowskiego. Prezentacja przyjmie nowatorską formę „wideospaceru”, będącego połączeniem projekcji materiałów filmowych z towarzyszącą im opowieścią na żywo. Pozwoli to uczestnikom poczuć aurę spaceru architektonicznego, obejmującego obiekty zlokalizowane w różnych, często odległych od siebie, częściach miasta. Spotkanie poprowadzą: Marcin Semeniuk – architekt, badacz architektury modernistycznej, autor strony Modernizm w Lublinie, oraz Tomasz Smutek – architekt krajobrazu, autor serii filmów o architekturze Tadeusza Witkowskiego.

  Miejsce zbiórki: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  10:00 "Tobie śpiewam, Lublinie…" Franciszka Arnsztajnowa (1865–1942)

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  Celem spotkania jest przypomnienie sylwetki Franciszki Arnsztajnowej – inspiratorki lubelskiego życia literackiego, poetki, która wiele swoich utworów dedykowała „umiłowanemu Lublinowi”, przyczyniając się po poetyckiej nobilitacji miasta. W okresie pierwszej wojny światowej dom Arnsztajnów przy ul. Złotej 2 stanowił ważny ośrodek działalności niepodległościowej. Tu mieściła się ekspozytura tajnej sieci PPS, Związku Walki Czynnej i tajnego harcerstwa. Tutaj też spoczywało archiwum Polskiej Organizacji Wojskowej, zaś głębokie, rozległe piwnice były niezastąpionym arsenałem, w którym przechowywano umundurowanie, broń i amunicję.

  Opracowanie i prowadzenie: dr Anna Mazurek

  Miejsce zbiórki: Muzeum Józefa Czechowicza, ul. Złota 3

  Minimalny wiek uczestnika 12 lat.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  10:00 Lubelskie warsztaty sitodruku inspirowane wolnością

  Więcej...

  Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z techniką i historią sitodruku. Każdy samodzielnie wydrukuje motywy retro Lublina i hasło „Lublin 1918–2018. Inspiruje nas wolność”. Nadruki zostaną wykonane na przyniesionych przez uczestników t-shirtach (jasnych, bez wzorków) oraz na torbach, które zapewnia organizator. Gwarantujemy świetną zabawę i trwałe efekty.

  Miejsce zbiórki: ul. 3 Maja 22/4

  Minimalny wiek uczestnika 15 lat.

  Uwaga: uczestnicy przynoszą własne t-shirty.


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  10:00 Lubelskie zagadki z audioprzewodnikiem

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  Uczestnicy gry wypożyczają audioprzewodniki w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Dodatkowo otrzymują kartę pytań odnoszących się do szlaku staromiejskiego oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Osoby, które dobrze wykonają zadanie, otrzymają pamiątkowy dyplom.

  Miejsce: Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Jezuicka 1/3

  Uwaga: wypożyczenie audioprzewodnika jest bezpłatne;

  należy wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 100 zł za każde wypożyczone urządzenie;

  wymagane jest okazanie dokumentu tożsamości oraz wypełnienie karty wypożyczenia;

  dostępna jest także anglojęzyczna wersja zabawy;

  wydarzenie dostępne w godzinach 10.00-17.00 do wyczerpania audioprzewodników.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  10:00 Gra miejska „Symbole Lublina"

  Więcej...

  Symbole narodowe, regionalne i lokalne określają naszą suwerenność, kształtują postawę patriotyzmu i identyfikacji z krajem i „małą ojczyzną”. Podczas gry miejskiej młodzi uczestnicy poznają historię flagi polskiej, która została ustalona na Sejmie Królestwa Polskiego w 1831 r., a zatwierdzona w 1919 r., czyli rok po odzyskaniu niepodległości. Przewodnik opowie o obchodzonym od 2004 r. Dniu Flagi, sposobach jej eksponowania oraz o tym, kiedy została zatwierdzona flaga Lublina i jakie były dzieje herbu naszego miasta od czasów piastowskich. Spacer połączony z grą obejmuje obszar Wzgórza Zamkowego, Stare Miasto i Śródmieście. Uczestnicy gry będą rozwiązywać zadania dotyczące flagi i herbu miasta Lublina, a prawidłowe odpowiedzi będą punktowane. Nagroda niespodzianka zostanie im wręczona w punkcie końcowym gry.

  Miejsce zbiórki: przed wejściem na Zamek Lubelski


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  10:00 Spacer po Lublinie czasów Bolesława Prusa

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  Wydawnictwo Episteme, jako marka lubelskiego studia graficznego „Studio Format”, działa od 2010 r. Od 2014 r., we współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza, wydawnictwo realizuje edycję krytyczną „Pism wszystkich” Bolesława Prusa, w ramach której podjęło współpracę z wybitnymi znawcami życia i twórczości pisarza z całej Polski. Od 2016 r. razem z Marcinem Fedorowiczem, specjalistą w zakresie XIX- i XX-wiecznej ikonografii Lublina, wydawnictwo organizuje tematyczne spacery po Lublinie, prezentując miasto takim, jakim widział je Prus. Jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy lata swego dzieciństwa i wczesnej młodości spędził w Lublinie. Na uczestników biograficznego spaceru po XIX-wiecznym Lublinie czekają niespodzianki – rabaty na okolicznościowe torby i książki Bolesława Prusa wydawane przez wydawnictwo Episteme.

  Miejsce zbiórki: przed wejściem do Trybunału Koronnego


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  10:00 Skarby Archidiecezji Lubelskiej

  Więcej...

  Przewodnicy zapraszają mieszkańców Lublina i turystów na szlak barokowych świątyń, aby ukazać ich piękno i ponadczasowe dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Do najcenniejszych skarbów archidiecezji lubelskiej tego okresu należą Archikatedra Lubelska pw. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty – dawny klasztor i kościół oo. Jezuitów oraz Metropolitalne Seminarium Duchowne z kościołem pw. Przemienienia Pańskiego.

  Miejsce zbiórki: plac Katedralny, przy wejściu do Archikatedry Lubelskiej


  Partnerzy
 • Ilość wolnych miejsc

  15
  Zapisz się

  10:00 „Od tej pory staliśmy się numerami”. Prezentacja ubioru i oznakowania więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku

  Więcej...

  Spotkanie dla osób niewidomych i niedowidzących.

  Po przekroczeniu bramy niemieckiego obozu koncentracyjnego więzień tracił swoją tożsamość. Reżim nazistowski dążył do całkowitego poniżenia człowieka, a jednym ze sposobów na odebranie godności był strój więzienny oraz numer, który na czas pobytu w obozie zastępował nazwisko. W takich warunkach nietrudno było zatracić poczucie człowieczeństwa.

  Podczas spotkania omówione zostaną rodzaje i elementy strojów więźniarskich oraz oznaczenia, jakie musieli nosić osadzeni w obozie na Majdanku. Wszyscy uczestnicy będą mogli dotknąć przedmiotów takich jak pasiaki, czapki, metalowe i płócienne numery czy wykonaną przez więźniów wyjątkową biżuterię. Spotkanie obejmuje zwiedzanie części terenu byłego obozu z przewodnikiem.

  Miejsce zbiórki: Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku, ul. Droga Męczenników Majdanka 67

  Minimalny wiek uczestnika 14 lat.


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  10:30 Lublin wierszem i prozą opisany

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  Lublin to wyjątkowo twórcze miejsce, gdzie poezja i proza zawsze były obecne. Nie wybijały się jednak na piedestał historii, przez co zostały niesłusznie pomijane oraz zapomniane. Czas, aby to zmienić. Wyjątkowa propozycja spaceru z przewodnikiem, który oprócz opowieści zaprezentuje słuchaczom fragmenty prozy i poezji związanej z Lublinem. Po takim spacerze klasyczna trasa od Zamku do placu Litewskiego nigdy nie będzie już taka sama. Lublin inspiruje do tego, aby o nim mówić i żeby go… recytować.

  Miejsce zbiórki: plac Zamkowy, przy schodach do Zamku


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  11:00 Lublin ze smakiem. Smaki naszych pradziadków – warsztaty kulinarne dla dzieci

  Więcej...

  Udział w warsztatach pozwoli przybliżyć dzieciom lubelskie dania tradycyjne oraz opowiedzieć o naszej lokalnej kuchni, skupiając się tym razem na smakach Lublina z okresu międzywojnia. Smakach, za którymi niektórzy tęsknią, a niektórzy znają tylko z opowieści…

  Chyba każdy zna smak cebularza. A bajgla? Być może też..., ale makagigi... Co to takiego? Jak wygląda? Czy jest słodkie, czy słone? Na pewno ma coś wspólnego z cebularzem..., ale czy chodzi o smak? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczą warsztaty kulinarne. To warsztaty, na których wypieczemy bajgle i zrobimy owe „tajemnicze” makagigi!

  Miejsce zbiórki: Zakład Doskonalenia Zawodowego, ul. Królewska 15

  Minimalny wiek uczestnika 7 lat.

  Uwaga: przy dokonywaniu zapisów nie należy rezerwować miejsc dla rodziców, są oni jedynie obserwatorami warsztatów a nie ich uczestnikami;

  warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie na 5 dni przed terminem warsztatu na adres mailowy biuro@krajka-lublin.pl następujących danych osobowych: imię i nazwisko oraz PESEL niezbędnych do ubezpieczenia uczestników.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  11:00 EKO-SPŁYW

  Więcej...

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zaprasza na spływy kajakowe.

  Tym, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, działając na rzecz środowiska, proponujemy udział w Eko-spływie. Do dyspozycji uczestników będą 2 kajaki 2-osobowe oraz 3 kajaki 1-osobowe. Każdy z uczestników dostanie także worek na śmieci.

  Scenariusz spływu kajakowego:

   

  1. Zbiórka zapisanych osób o wyznaczonej godzinie przy wypożyczalni sprzętu obok Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

  2. Pracownik MOSiR przewozi busem uczestników spływu wraz z kajakami do Prawiednik, gdzie następuje wodowanie kajaków i początek spływu.

  3. Uczestnicy samodzielnie w indywidualnym tempie płyną Bystrzycą, a następnie przez Zalew Zemborzycki. Można w przerwie zorganizować sobie piknik na brzegu we własnym zakresie.

  4. Koniec spływu nastąpi w wypożyczalni sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9, gdzie należy oddać kajaki wraz z pobranym wyposażeniem najpóźniej do godz. 16.00.

   

  Miejsce zbiórki: Wypożyczalnia sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9 w Lublinie

  Uwaga: osoby do 13 roku życia uczestniczą wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich;

  ubezpieczenie we własnym zakresie;

  należy ubrać się stosownie do zapowiadanej pogody, zabrać ze sobą lekkie obuwie, napój i przekąskę


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  11:00 Żydzi w Lublinie – Szlak Pamięci. Ostatnia droga na Umschlagplatz

  Więcej...

  W nocy z 16 na 17 marca 1942 r. Niemcy rozpoczęli likwidację lubelskiego getta. W ciągu kilku tygodni większość mieszkańców dzielnicy została deportowana do obozu zagłady w Bełżcu. Ostatnia droga lubelskich Żydów wiodła od synagogi Maharszala znajdującej się pod zamkiem na Umschlagplatz przy ul. Zimnej. W 2017 r. z inicjatywy Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” powstał szlak wyznaczający przebieg tej trasy. Spacer będzie wiódł m.in. przez dzisiejsze ul. Tysiąclecia, Kalinowszczyzna, Turystyczną i Zimną, a przewodnik opowie o historii zagłady żydowskiej społeczności, przytaczając opowieści świadków tamtych tragicznych wydarzeń. Spacer zakończy się przy instalacji artystycznej upamiętniającej teren Umschlagplatzu.

  Miejsce zbiórki: plac Zamkowy, przy schodach do Zamku


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  11:00 Lublin City-Tour. Szlak bohaterów II wojny światowej

  Więcej...

  Trasa poświęcona jest żołnierzom polskim – walczącym w obronie Lublina i na innych frontach II wojny światowej oraz ofiarom zbrodni niemieckich. Zaczyna się i kończy przy pomniku Obrońców Lublina w 1939 r., znajdującym się przy ul. Zana. Przy ul. Nadbystrzyckiej znajduje się pomnik rozstrzelanych na Rurach w 1940 r. 450 ofiar, a wśród nich byłego senatora RP Stefana Sowy (ps. Lelek) z córką. Przy zjeździe znajduje się rondo i pomnik Narodowych Sił Zbrojnych, walczących z niemieckim okupantem i represjonowanych przez władze stalinowskie. Na Czubach znajduje się kościół z krzyżem z papieskiego ołtarza, postawionego z okazji wizyty Jana Pawła II w Lublinie – 9 czerwca 1987 r. Nazwa ul. Armii Krajowej przypomina nam o żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego. Przed kościołem św. Franciszka stoi pomnik powstańców styczniowych oraz kopia pomnika żołnierzy polskich walczących na Monte Cassino w 1944 r.

  Miejsce zbiórki: ul. Zana, przystanek MPK, przy zjeździe z Alei Kraśnickiej

  Minimalny wiek uczestnika 10 lat.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  11:00 600 lat fresków w kaplicy Trójcy Świętej

  Więcej...

  Zwiedzanie z przewodnikiem jednego z najważniejszych zabytków Lublina – Kaplicy Trójcy Świętej, w której znajdują się niezwykle cenne freski bizantyjsko-ruskie, ufundowane przez króla Władysława Jagiełłę. W tym roku przypada 600. rocznica ich powstania, co będzie pretekstem do opowieści o samych freskach, ich układzie, twórcach, technice wykonania oraz o Zamku Lubelskim w dobie dynastii Jagiellonów.

  Miejsce zbiórki: hall główny – Muzeum Lubelskie (parter)


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  11:00 Jak wyglądał żołnierz polski 1918?

  Więcej...

  Za pomocą eksponatów znajdujących się w zasobach Sekcji Militariów spotkanie ma ukazać przekrój umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia używanego przez członków Polskiej Organizacji Wojskowej, żołnierzy Polskiej Siły Zbrojnej z 1918 r., którzy rozbrajali żołnierzy zaborców (Niemców i Austriaków) na terenie ziem polskich. Szczególnie podkreślone zostaną epizody z rozbrajania zaborców w Lublinie w 1918 r. 

  Miejsce zbiórki: hall główny – Muzeum Lubelskie w Lublinie, parter


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  11:00 Otwarcie wystawy „Wysiedleńcy z Zamojszczyzny w obozie na Majdanku” oraz spotkanie ze świadkiem historii

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  W 2018 r. przypada 75. rocznica deportacji polskich rodzin wysiedlonych z Zamojszczyzny do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Przygotowana z tej okazji wystawa ukazuje tragiczne losy mieszkańców powiatów zamojskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego osadzonych w obozie w czerwcu i lipcu 1943 r. Ekspozycja przywraca pamięć o ludziach i zdarzeniach będących istotnym, lecz często zapomnianym elementem historii II wojny światowej. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wprowadzenie do tematyki wysiedleń Zamojszczyzny w okresie okupacji niemieckiej oraz spotkanie ze świadkiem historii.

  Miejsce zbiórki: Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku, ul. Droga Męczenników Majdanka 67

  Minimalny wiek uczestnika 14 lat.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  11:00 Zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej z przewodnikiem

  Więcej...

  Uczestnicy Sezonu Lublin zapoznają się z wybranymi najciekawszymi ekspozycjami lubelskiego skansenu, w tym sektora Miasteczko i jego najnowszymi ekspozycjami. Wycieczka po muzeum będzie okazją do poznania historii rodzin, kultury materialnej, rzemiosł, handlu i usług lubelskich wsi i miasteczek w okresie międzywojennym.

  Miejsce zbiórki: Recepcja Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  11:30 EKO-SPŁYW

  Więcej...

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zaprasza na spływy kajakowe.

  Tym, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, działając na rzecz środowiska, proponujemy udział w Eko-spływie. Do dyspozycji uczestników będą 2 kajaki 2-osobowe oraz 2 kajaki 1-osobowe. Każdy z uczestników dostanie także worek na śmieci.

  Scenariusz spływu kajakowego:

  1. Zbiórka zapisanych osób o wyznaczonej godzinie przy wypożyczalni sprzętu obok Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

  2. Pracownik MOSiR przewozi busem uczestników spływu wraz z kajakami do Prawiednik, gdzie następuje wodowanie kajaków i początek spływu.

  3. Uczestnicy samodzielnie w indywidualnym tempie płyną Bystrzycą, a następnie przez Zalew Zemborzycki. Można w przerwie zorganizować sobie piknik na brzegu we własnym zakresie.

  4. Koniec spływu nastąpi w wypożyczalni sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9, gdzie należy oddać kajaki wraz z pobranym wyposażeniem najpóźniej do godz. 16.00.

  Miejsce zbiórki: Wypożyczalnia sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9 w Lublinie

  Uwaga: osoby do 13 roku życia uczestniczą wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich;

  ubezpieczenie we własnym zakresie;

  należy ubrać się stosownie do zapowiadanej pogody, zabrać ze sobą lekkie obuwie, napój i przekąskę


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  11:30 Wycieczka piesza szlakiem bł. ks. Stanisława Mysakowskiego

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  W ramach spaceru trasą związaną z postacią błogosławionego uczestnicy zobaczą południowe krańce miasta, w tym malowniczą rzeki Nędznicę i Bystrzycę oraz las Rudka. Wszyscy będą mieli okazję poznać miejsca związane z działalnością ks. Mysakowskiego.

  Miejsce zbiórki: przystanek Zemborzyce Górne 01


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  12:00 "Indywidualność na miarę wcale niepoślednią…" Stanisław Czechowicz (1899–1925)

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  Celem spotkania jest przypomnienie sylwetki Stanisława Czechowicza, starszego brata Józefa Czechowicza. Przedwcześnie zmarły Stanisław – harcerz, legionista, żołnierz 1920 r., nauczyciel, student prawa Uniwersytetu Lubelskiego i intelektualista – odegrał ogromną rolę w życiu autora Poematu o mieście Lublinie. Po jego śmierci w 1925 r. Czesław Bobrowski, jeden z członków grupy „Reflektor”, pisał: „Była to indywidualność na miarę wcale niepoślednią, a nauka, jaką posiadał, mimo młodego wieku, mogła być użyteczną już nie tylko jemu samemu, ale i całemu społeczeństwu”. W ramach Sezonu Lublin chcemy przypomnieć tę zapomnianą postać, prezentując materiały ze zbiorów Muzeum Józefa Czechowicza i innych archiwów: dokumenty, fotografie, czasopisma archiwalne, a także nieznane listy i rękopisy. Szczególną uwagę zwrócimy na niezwykłe zaangażowanie Stanisława Czechowicza w sprawy niepodległościowe kraju.

  Opracowanie i prowadzenie: dr Jarosław Cymerman

  Miejsce zbiórki: Muzeum Józefa Czechowicza, ul. Złota 3

  Minimalny wiek uczestnika 12 lat.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  12:00 Ćwiczenia z wolności – edukacyjne warsztaty rodzinne dla dzieci 3–6 lat wraz z opiekunami

  Więcej...

  W ramach zajęć rodzinnych odbędą się nietypowe ćwiczenia, których główną osią będzie swoboda tworzenia. Proponujemy uczestnikom zajęcia sensoryczne, podczas których dzieci wraz z opiekunami będą mogły spróbować samodzielnego tworzenia materiałów i narzędzi artystycznych, opartych na nietypowych metodach twórczych, z wykorzystaniem produktów spożywczych oraz materiałów nieużywanych zwykle do zadań plastycznych. Podczas zajęć chcemy umożliwić uczestnikom nieskrępowaną twórczość, opartą także na działaniach w przestrzeni oraz realizacji prac wielkoformatowych. Prosimy o zabranie ubrań, których nie będzie szkoda pobrudzić!

  Miejsce zbiórki: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, sala edukacyjna


  Partnerzy
 • Ilość wolnych miejsc

  5
  Zapisz się

  12:00 KUL jako równolatek Niepodległej. Epoka dwudziestolecia międzywojennego – spotkanie tematyczne i warsztaty decoupage

  Więcej...

  Ozdabianie w technice decoupage pudełek, kuferków, szufladek i innych drobnych (drewnianych lub tekturowych) przedmiotów użytkowych. Będzie to również okazja do zaprezentowania uczestnikom warsztatów dawnej „galanterii biurowej” oraz np. szafek i szuflad katalogowych z zasobów KUL. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do warsztatów. Praca z każdą grupą zostanie podzielona na trzy etapy:

  1. część teoretyczna: tematyczna prezentacja multimedialna o KUL-u w okresie dwudziestolecia międzywojennego;
  2. prezentacja zgromadzonych zbiorów – oryginalnych, przedwojennych wyrobów;
  3. prace praktyczne: samodzielne ozdabianie w technice decoupage.

  Miejsce zbiórki: KUL, Al. Racławickie 14, pod pomnikiem Papieża na dziedzińcu gmachu głównego

  Minimalny wiek uczestnika 16 lat.

  Formularz do pobrania w przypadku uczestnictwa osoby niepełnoletniej.

  Regulamin uczestnictwa w zajęciach.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  12:00 EKO-SPŁYW

  Więcej...

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zaprasza na spływy kajakowe.

  Tym, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, działając na rzecz środowiska, proponujemy udział w Eko-spływie. Do dyspozycji uczestników będą 2 kajaki 2-osobowe oraz 2 kajaki 1-osobowe. Każdy z uczestników dostanie także worek na śmieci.

  Scenariusz spływu kajakowego:

  1. Zbiórka zapisanych osób o wyznaczonej godzinie przy wypożyczalni sprzętu obok Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

  2. Pracownik MOSiR przewozi busem uczestników spływu wraz z kajakami do Prawiednik, gdzie następuje wodowanie kajaków i początek spływu.

  3. Uczestnicy samodzielnie w indywidualnym tempie płyną Bystrzycą, a następnie przez Zalew Zemborzycki. Można w przerwie zorganizować sobie piknik na brzegu we własnym zakresie.

  4. Koniec spływu nastąpi w wypożyczalni sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9, gdzie należy oddać kajaki wraz z pobranym wyposażeniem najpóźniej do godz. 16.00.

  Miejsce zbiórki: Wypożyczalnia sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9 w Lublinie

  Uwaga: osoby do 13 roku życia uczestniczą wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich;

  ubezpieczenie we własnym zakresie;

  należy ubrać się stosownie do zapowiadanej pogody, zabrać ze sobą lekkie obuwie, napój i przekąskę


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  12:00 „Tajemnice Browaru Perła” – gra terenowa

  Więcej...

  Perła – Browary Lubelskie S.A. zaprasza do uczestnictwa w grze terenowej organizowanej na trasie Podziemi Browaru Perła. Uczestnicy zabawy w drużynach cztero- lub pięcioosobowych będą mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące Browaru oraz rozwiązać zagadki przygotowane przez organizatorów. Po wykonaniu każdego zadania drużyny otrzymają litery, z których na koniec zabawy ułożą hasło. Zwycięży grupa, która najszybciej rozwiąże wszystkie zagadki i ułoży hasło. Zwieńczeniem zmagań będzie degustacja potraw w Perłowej Pijalni Piwa.

  Miejsce zbiórki: portiernia Perła – Browary Lubelskie S.A., ul. Bernardyńska 15

  Minimalny wiek uczestnika 18 lat.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  12:00 Migawka Lubelska – Aleje Racławickie

  Więcej...

  Projekt łączy działania z zakresu fotografii i turystyki miejskiej, które przeplatając się, uruchamiają różne zmysły do poznawania walorów miasta i utrwalania ich w kadrze. Spacery połączone z warsztatami zachęcają uczestników do poszukiwania wyjątkowego charakteru i niepowtarzalnego klimatu miasta. Fragment historii Lublina da się uchwycić. Zastyga w fotografii. Wydarzenie poświęcone będzie architekturze miasta i jej różnorodności. Trasa spaceru wiedzie przez dawne i współczesne obiekty architektoniczne powstałe w ciągu ostatnich 100 lat.

  Miejsce zbiórki: wejście główne do Ogrodu Saskiego, Al. Racławickie przy przystanku

  Uwaga: uczestnicy muszą posiadać własne aparaty fotograficzne


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  12:30 EKO-SPŁYW

  Więcej...

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zaprasza na spływy kajakowe.

  Tym, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, działając na rzecz środowiska, proponujemy udział w Eko-spływie. Do dyspozycji uczestników będą 2 kajaki 2-osobowe oraz 2 kajaki 1-osobowe. Każdy z uczestników dostanie także worek na śmieci.

  Scenariusz spływu kajakowego:

  1. Zbiórka zapisanych osób o wyznaczonej godzinie przy wypożyczalni sprzętu obok Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

  2. Pracownik MOSiR przewozi busem uczestników spływu wraz z kajakami do Prawiednik, gdzie następuje wodowanie kajaków i początek spływu.

  3. Uczestnicy samodzielnie w indywidualnym tempie płyną Bystrzycą, a następnie przez Zalew Zemborzycki. Można w przerwie zorganizować sobie piknik na brzegu we własnym zakresie.

  4. Koniec spływu nastąpi w wypożyczalni sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9, gdzie należy oddać kajaki wraz z pobranym wyposażeniem najpóźniej do godz. 16.00.

  Miejsce zbiórki: Wypożyczalnia sprzętu obok ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Osmolickiej 9 w Lublinie

  Uwaga: osoby do 13 roku życia uczestniczą wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich;

  ubezpieczenie we własnym zakresie;

  należy ubrać się stosownie do zapowiadanej pogody, zabrać ze sobą lekkie obuwie, napój i przekąskę


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  13:00 Zwiedzanie Izby Drukarstwa

  Więcej...

  Dom Słów to interdyscyplinarna instytucja kulturalno-edukacyjna, będąca częścią Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Program Domu Słów został zbudowany wokół znaczenia słowa w kulturze oraz w życiu społecznym. Zapraszamy do miejsca, w którym słowo mówione i drukowane, a także pamięć o słowie „niosącym” wolność pełnią wiodącą rolę w jego funkcjonowaniu. Do miejsca, w którym można poznać tajniki sztuki drukarstwa tradycyjnego, papiernictwa i introligatorstwa. Do miejsca, które przybliża dziedzictwo historyczne w zakresie działalności lubelskiej opozycji okresu PRL. Do miejsca, w którym można „dotknąć” historii i poczuć się jak w domu.

  Miejsce zbiórki: Sklepik Domu Słów, wejście od ul. Żmigród 1

  Minimalny wiek uczestnika 12 lat.


  Partnerzy
 • Ilość wolnych miejsc

  13
  Zapisz się

  13:00 „Od tej pory staliśmy się numerami”. Prezentacja ubioru i oznakowania więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku

  Więcej...

  Po przekroczeniu bramy niemieckiego obozu koncentracyjnego więzień tracił swoją tożsamość. Reżim nazistowski dążył do całkowitego poniżenia człowieka, a jednym ze sposobów na odebranie godności był strój więzienny oraz numer, który na czas pobytu w obozie zastępował nazwisko. W takich warunkach nietrudno było zatracić poczucie człowieczeństwa.

  Podczas spotkania omówione zostaną rodzaje i elementy strojów więźniarskich oraz oznaczenia, jakie musieli nosić osadzeni w obozie na Majdanku. Wszyscy uczestnicy będą mogli dotknąć przedmiotów takich jak pasiaki, czapki, metalowe i płócienne numery czy wykonaną przez więźniów wyjątkową biżuterię. Spotkanie obejmuje wykład i prezentację muzealiów, nie obejmuje zwiedzania terenu z przewodnikiem. Uczestnicy mogą zwiedzić Muzeum indywidualnie.

  Miejsce zbiórki: Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku, ul. Droga Męczenników Majdanka 67

  Minimalny wiek uczestnika 14 lat.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  13:45 Skok na skarbiec lubelskich kupców

  Więcej...

  „To miała być prosta robota. Kto by pomyślał, że Lubelscy Kupcy zastawią na was pułapkę. Drzwi za wami zatrzasnęły się, a powietrza... Jakby coraz mniej...”

  Skarbiec Lubelskich Kupców to escape room powstały we współpracy Archiwum Kryminalnego, Let Me Out i Urzędu Miasta w ramach programu „Lubelscy Kupcy”. Wciel się w rolę włamywacza i spróbuj obrabować tajny skarbiec ukryty w podziemiach Starego Miasta. Uniknij systemów alarmowych, zmierz się ze stuletnią kasą pancerną i przede wszystkim uwolnij się z pułapki w ciągu 60 minut!

  Minimalny wiek uczestnika 12 lat.

  Miejsce zbiórki: ul. Złota 6, podziemia

  Uwaga: rezerwacja miejsca przez jedną osobę uprawnia do gry całą grupę (mechanika gry wymaga współpracy minimum 2 osób, jednorazowo w grze uczestniczyć może do 5 osób).


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  14:00 Sto kajaków na stulecie odzyskania niepodległości. Spływ przez Lublin

  Więcej...

  Spływ kajakiem przez Lublin to propozycja dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Impreza jest zaplanowana na dwie do trzech godzin, w czasie których uczestnicy przepłyną odcinek Bystrzycy od tamy przy Zalewie Zemborzyckim do pomostu przy ul. Firlejowskiej. Etap ten charakteryzuje się dużą zmiennością otoczenia i charakteru rzeki. Początkowo Bystrzyca płynie równolegle do ścieżki rowerowej w dzielnicy Wrotków, następnie przepływa pod mostami przy ul. Janowskiej i Diamentowej. Dalej mocno meandruje na wysokości Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, a przepływając przez Śródmieście mamy doskonały widok na Stare Miasto. Kończymy za Mostem Kultury w dzielnicy Bronowice.

  Miejsce zbiórki: pomost kajakowy przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim. Lublin, ul. Żeglarska

  Uwaga: do dyspozycji uczestników będzie 20 kajaków 2-osobowych;

  udział dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia jest możliwy pod opieką opiekunów prawnych;

  uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie;

  należy ubrać się stosownie do zapowiadanej pogody, zabrać ze sobą lekkie obuwie, napój i przekąskę;

  program imprezy: zbiórka, spływ do pomostu, koniec spływu. Uczestnicy wracają we własnym zakresie;


  W związku z remontem wiaduktu kolejowego na ulicy Janowskiej, koniec spływu przez Lublin, będzie miał miejsce przy kładce rowerowo-pieszej przed wiaduktem. Prowadzone prace remontowe uniemożliwiają przepłynięcie rzeką, a przenoszenie kajaków jest uciążliwe i niebezpieczne ze względu na brak pomostów i zwężenie ścieżki rowerowej. W przypadku pytań prosimy kontaktować się z wypożyczalnią kajaki.lublin.pl


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  14:00 Spacer po Lublinie czasów Bolesława Prusa

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  Wydawnictwo Episteme, jako marka lubelskiego studia graficznego „Studio Format”, działa od 2010 r. Od 2014 r., we współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza, wydawnictwo realizuje edycję krytyczną „Pism wszystkich” Bolesława Prusa, w ramach której podjęło współpracę z wybitnymi znawcami życia i twórczości pisarza z całej Polski. Od 2016 r. razem z Marcinem Fedorowiczem, specjalistą w zakresie XIX- i XX-wiecznej ikonografii Lublina, wydawnictwo organizuje tematyczne spacery po Lublinie, prezentując miasto takim, jakim widział je Prus. Jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy lata swego dzieciństwa i wczesnej młodości spędził w Lublinie. Na uczestników biograficznego spaceru po XIX-wiecznym Lublinie czekają niespodzianki – rabaty na okolicznościowe torby i książki Bolesława Prusa wydawane przez wydawnictwo Episteme.

  Miejsce zbiórki: przed wejściem do Trybunału Koronnego


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  14:00 Złota Rybka w Oleju – rodzinny spacer uliczkami Starego Miasta oraz warsztaty

  Więcej...

  Na to wydarzenie nie obowiązują zapisy.

  Rodzinny, bogaty w ciekawostki spacer ul. Olejną, Rybną i Złotą zakończony warsztatami w formie Mini Miasteczka Zabaw – z ul. Rybną (wypychanie breloczka / poduszeczki w kształcie rybki), z ul. Olejną (rozpoznawania zapachów i eksperymentowanie z zapachami), z ul. Złotą (pozłacanie i produkcja papierowej biżuterii) – dodatkowo będzie stanowisko baniek, wyścigów ślimaków oraz rurociąg z kolorowymi piłeczkami. Czas trwania spaceru – ok. 1 godz., czas trwania warsztatów w Miasteczku – 2 godz.

  Miejsce zbiórki: na rogu ul. Szambelańskiej i ul. Olejnej


  Partnerzy
 • Ilość wolnych miejsc

  18
  Zapisz się

  14:00 Sztuka za drutami. Spacer tematyczny po ekspozycji Muzeum na Majdanku

  Więcej...

  Krajobraz byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku to nie tylko drewniane baraki i budynek krematorium, ale i charakterystyczne bryły Pomnika oraz Mauzoleum. Znajdują się tu również rzeźby powstałe w czasie funkcjonowania obozu, a także drobne przedmioty wykonane przez więźniów. Spacer ma na celu przybliżenie uczestnikom historii obiektów powstałych zarówno w czasie funkcjonowania obozu, jak i powojennych, które upamiętniają jego ofiary. Jaka jest ich symbolika? Czy za drutami obozu koncentracyjnego w ogóle mogła zaistnieć sztuka? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas spaceru po terenie Muzeum.

  Miejsce zbiórki: Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku, ul. Droga Męczenników Majdanka 67

  Minimalny wiek uczestnika 14 lat.


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  15:00 Żydzi w Lublinie – Szlak Pamięci. Spacer granicami getta

  Więcej...

  W marcu 1941 r. na terenie Podzamcza Niemcy utworzyli zamkniętą żydowską dzielnicę mieszkaniową – getto. Rok później większość mieszkańców dzielnicy została deportowana do obozu zagłady w Bełżcu. W 2017 r. z inicjatywy Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” powstał szlak wyznaczający granice getta wiodący m.in. przez dzisiejsze ulice Lubartowską, Unicką oraz teren Starego Miasta. Podczas spaceru przewodnik opowie o funkcjonowaniu getta w Lublinie oraz życiu i zagładzie jego mieszkańców. Na trasie uczestnicy i uczestniczką zobaczą m.in. 4 murale, w tym ponad 100-metrową panoramę dawnych ulic żydowskiego miasta.

  Miejsce zbiórki: plac Zamkowy, przy schodach do Zamku


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  15:00 Zwiedzanie Izby Drukarstwa

  Więcej...

  Dom Słów to interdyscyplinarna instytucja kulturalno-edukacyjna, będąca częścią Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Program Domu Słów został zbudowany wokół znaczenia słowa w kulturze oraz w życiu społecznym. Zapraszamy do miejsca, w którym słowo mówione i drukowane, a także pamięć o słowie „niosącym” wolność pełnią wiodącą rolę w jego funkcjonowaniu. Do miejsca, w którym można poznać tajniki sztuki drukarstwa tradycyjnego, papiernictwa i introligatorstwa. Do miejsca, które przybliża dziedzictwo historyczne w zakresie działalności lubelskiej opozycji okresu PRL. Do miejsca, w którym można „dotknąć” historii i poczuć się jak w domu.

  Miejsce zbiórki: Sklepik Domu Słów, wejście od ul. Żmigród 1

  Minimalny wiek uczestnika 12 lat.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  15:15 Skok na skarbiec lubelskich kupców

  Więcej...

  „To miała być prosta robota. Kto by pomyślał, że Lubelscy Kupcy zastawią na was pułapkę. Drzwi za wami zatrzasnęły się, a powietrza... Jakby coraz mniej...”

  Skarbiec Lubelskich Kupców to escape room powstały we współpracy Archiwum Kryminalnego, Let Me Out i Urzędu Miasta w ramach programu „Lubelscy Kupcy”. Wciel się w rolę włamywacza i spróbuj obrabować tajny skarbiec ukryty w podziemiach Starego Miasta. Uniknij systemów alarmowych, zmierz się ze stuletnią kasą pancerną i przede wszystkim uwolnij się z pułapki w ciągu 60 minut!

  Minimalny wiek uczestnika 12 lat.

  Miejsce zbiórki: ul. Złota 6, podziemia

  Uwaga: rezerwacja miejsca przez jedną osobę uprawnia do gry całą grupę (mechanika gry wymaga współpracy minimum 2 osób, jednorazowo w grze uczestniczyć może do 5 osób).


  Partnerzy
 • Ilość wolnych miejsc

  6
  Zapisz się

  16:00 KUL jako równolatek Niepodległej. Kuchnia lubelskich żaków, czyli podróż historyczno-gastronomiczna

  Więcej...

  Do tematu studenckiej kuchni podejdziemy „historycznie” i prześledzimy nasze dzieje KUL-inarne. Powrócimy do czasów odzyskania przez Polskę niepodległości i powstawania Uczelni oraz do późniejszego okresu komuny i kuchni w PRL-u. Przedstawimy cytaty ze wspomnień, anegdoty, rymowane wierszyki, różne „szlagiery” stołówkowe, powiemy o problemach z zaopatrzeniem, systemie kartkowym, czarnym rynku itp. Będziemy opowiadać nie tylko o jedzeniu. Odbędziemy podróż KUL-inarną dla niezaawansowanych (ludzi młodych), jak i dla praktyków (pokolenia rodziców i dziadków). Dla młodzieży będzie to nietypowa, ale atrakcyjna lekcja historii najnowszej. A dla starszych podróż sentymentalna. Kolejnym etapem zajęć będzie zwiedzanie Muzeum, które mieści się w siedzibie dawnej stołówki KUL-u. Zapraszamy do obejrzenia wystawy składającej się z ponad 80 prac, wybitnych dzieł sztuki polskiej (malarstwo i rzeźba). Po prelekcji i zwiedzaniu zapraszamy na degustację: “Kuchnia z okresu
  PRL-u”

  Miejsce zbiórki: KUL, Al. Racławickie 14, przy pomniku Papieża na dziedzińcu gmachu głównego

  Minimalny wiek uczestnika 16 lat.

  Formularz do pobrania w przypadku uczestnictwa osoby niepełnoletniej.

  Regulamin uczestnictwa.


  Partnerzy
 • Na wydarzenie
  nie obowiązują zapisy

  16:00 Podróże w czasie. Lublin międzywojenny – wycieczka dla dzieci

  Więcej...

  Podróże w czasie to cykl wycieczek, opowiadający o historii Lublina, w atrakcyjny dla młodego odbiorcy sposób. W czasie każdej z wycieczek będzie okazja, aby odwołać się do konkretnego okresu z historii naszego miasta. W tym roku w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – poprzez swoistą podróż w czasie – najmłodsi będą mieli okazję posłuchać o Lublinie międzywojennym, a w czasie spaceru odkryć Lublin z początku XX w. Pomogą w tym rzeczywiste miejsca związane z ważnymi wydarzeniami 1918 r. Uczestnicy spaceru dowiedzą się także, jak wyglądało życie codzienne w dawnym, wielokulturowym mieście i jak mijało dzieciństwo tych, którzy urodzili się w roku tak ważnym dla naszego miasta i kraju.

  Miejsce zbiórki: plac Litewski przy pomniku Józefa Piłsudskiego

  Minimalny wiek uczestnika 7 lat.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  16:45 Skok na skarbiec lubelskich kupców

  Więcej...

  „To miała być prosta robota. Kto by pomyślał, że Lubelscy Kupcy zastawią na was pułapkę. Drzwi za wami zatrzasnęły się, a powietrza... Jakby coraz mniej...”

  Skarbiec Lubelskich Kupców to escape room powstały we współpracy Archiwum Kryminalnego, Let Me Out i Urzędu Miasta w ramach programu „Lubelscy Kupcy”. Wciel się w rolę włamywacza i spróbuj obrabować tajny skarbiec ukryty w podziemiach Starego Miasta. Uniknij systemów alarmowych, zmierz się ze stuletnią kasą pancerną i przede wszystkim uwolnij się z pułapki w ciągu 60 minut!

  Minimalny wiek uczestnika 12 lat.

  Miejsce zbiórki: ul. Złota 6, podziemia

  Uwaga: rezerwacja miejsca przez jedną osobę uprawnia do gry całą grupę (mechanika gry wymaga współpracy minimum 2 osób, jednorazowo w grze uczestniczyć może do 5 osób).


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  17:00 Dzieci poznają historię Lublina – spacer i warsztaty plastyczne

  Więcej...

  Warsztaty rodzinne dla najmłodszych mieszkańców Lublina. Przestrzenią spaceru będą miejsca znane oraz mniej uczęszczane tajemnicze podwórka i zaułki. Stare Miasto stanie się obszarem gry i opowieści o miejscach, ludziach i doświadczeniach. Wędrówka umożliwi dzieciom porównanie, jak wyglądało życie dawniej, a jak obecnie, oraz obserwację, jak zmieniało się miasto przez wieki. Po spacerze odbędzie się część twórczo-manualna, podczas której uczestnicy wykonają własne obiekty artystyczne związane z Lublinem. Zajęcia poprowadzi Karuzela Sztuki. Jednym z wiodących motywów będzie kształtowanie świadomości życia w wolnym kraju i historia dróg do wolności.

  Miejsce zbiórki: Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Jezuicka 1/3

  Dla dzieci w wieku 5-11 lat.

  Uwaga: przy dokonywaniu zapisów nie należy rezerwować miejsc dla rodziców, są oni jedynie opiekunami a nie ich uczestnikami.


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  17:30 Regionalne Muzeum Cebularza – interaktywne pokazy w żywym muzeum

  Więcej...

  W trakcie godzinnych pokazów animatorzy wcielający się w rolę piekarza i legendarnej Esterki opowiedzą historię i legendę powstania cebularza, a także ciekawostki związane z Lublinem i poszczególnymi składnikami wypieku. Pomiędzy opowieściami goście zapraszani będą do aktywnego udziału w powstawaniu cebularzy. Każdy pokaz zakończy się degustacją ciepłych cebularzy lubelskich, a także każdy uczestnik dostanie autorską grę miejską „Z cebularzem przez Lublin”. Całość pokazu jest skonstruowana w sposób angażujący wiele zmysłów. Ponadto w muzeum znajduje się wystawa zdjęć z całego procesu wypiekania cebularzy metodą tradycyjną.

  Miejsce zbiórki: ul. Szewska 4


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  18:15 Skok na skarbiec lubelskich kupców

  Więcej...

  „To miała być prosta robota. Kto by pomyślał, że Lubelscy Kupcy zastawią na was pułapkę. Drzwi za wami zatrzasnęły się, a powietrza... Jakby coraz mniej...”

  Skarbiec Lubelskich Kupców to escape room powstały we współpracy Archiwum Kryminalnego, Let Me Out i Urzędu Miasta w ramach programu „Lubelscy Kupcy”. Wciel się w rolę włamywacza i spróbuj obrabować tajny skarbiec ukryty w podziemiach Starego Miasta. Uniknij systemów alarmowych, zmierz się ze stuletnią kasą pancerną i przede wszystkim uwolnij się z pułapki w ciągu 60 minut!

  Minimalny wiek uczestnika 12 lat.

  Miejsce zbiórki: ul. Złota 6, podziemia

  Uwaga: rezerwacja miejsca przez jedną osobę uprawnia do gry całą grupę (mechanika gry wymaga współpracy minimum 2 osób, jednorazowo w grze uczestniczyć może do 5 osób).


  Partnerzy
 • Brak
  możliwości
  zapisu

  20:00 Sensacyjki i anegdoty Koziego Grodu

  Więcej...

  Człowiek zawsze próbował żyć sensacją – zwłaszcza w mieście. Tak urozmaicano sobie rutynę życia codziennego. Anegdoty i inne niespotykane wydarzenia mają szczególny „smaczek” wieczorową porą. Spacer nie tylko przedstawia historie niezwykłe w sposób przystępny, ale także angażuje widza poprzez scenki parateatralne. Śmieszny ten nasz Lublin? Czy może straszny?

  Miejsce zbiórki: plac Wolności, przy fontannie z wieżą ciśnień

  Minimalny wiek uczestnika 16 lat.


  Partnerzy